otrdiena, 2015. gada 9. jūnijs

Viļānu vidusskola izstrādā inovatīvu mācību metodi


Kontakti medijiem:
Iveta Bojāre
                                   Samsung Electronics Baltics
                                                           Tel.:+371-2655-4515
i.bojare@samsung.com



„Samsung Skola nākotnei” fināliste Viļānu vidusskola izstrādā pārmaiņu projektu ar mērķi mācību procesā izmantot infogrammas

Noslēgusies “Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programma “Skolotājs 3.0”, kurā šogad pieteicās 117 Latvijas skolas. Tikai 10 vismērķtiecīgākās skolu komandas, tajā skaitā arī Viļānu vidusskola, kļuva par programmas dalībniecēm, lai četru mēnešu laikā apgūtu tehnoloģiju, līderības, prezentācijas un pārmaiņu vadības prasmes, kā arī izstrādātu un sāktu īstenot ilgtspējīgu pārmaiņu projektu savā skolā. Viļānu vidusskola mērķtiecīgi, nebaidoties no pārmaiņām, uzsāka skolotāju un skolēnu apmācību infogrammu pielietošanā mācību mērķiem.

Vēlme radīt pārmaiņas, mācīties un mācīt arī savus skolēnus, raksturo Viļānu vidusskolas īstenoto pārmaiņu projektu, kas, ieviešot infogrammas, kā mācību metodes, skolas ikdienā sniedz jaunas iespējas. Viņi ir atvērti izaicinājumiem un mūsdienīgām pārmaiņām. Uz to norāda jau pārmaiņu projektā paveiktais. Lai uzlabotu mācību kvalitāti un paaugstinātu skolēnu erudīciju un konkurētspēju, projekta „Samsung Skola nākotnei” ietvaros ir notikusi pedagogu un 9.-11. klašu skolēnu apmācība infogrammu veidošanā, paverot viņiem jaunus apvāršņus gan mācību kvalitātes sekmēšanā, gan svešvalodu pilnveidošanā. Viļānu vidusskola ir arī renovējusi savu mājas lapu www.skola.vilani.lv, kurā izveidota infogrammu krātuve „3V+3K”, kas tiek izmantota ļoti intensīvi. Īsā laika posmā tajā ir ievietotas jau vairāk nekā 120 infogrammas.

Viļānu vidusskolas direktors Pēteris Tretjuks stāsta: „„Samsung Skola nākotnei” projekts mums deva motivāciju mācību ikdienu, kas bija mazliet ieslīgusi rutīnā, padarīt rosīgāku, iesaistot gan pedagogus, gan skolēnus. Bijām informēti, ka infogrammas ir viens no efektīvākajiem un izplatītākajiem veidiem, kā veidot daudzveidīgāku mācību procesu un palīdzēt skolēniem vieglāk uztvert un iegaumēt mācīto. Skola un klases ir nodrošinātas ar visām nepieciešamajām tehnoloģijām, vienīgais, kas mums pietrūka – zināšanas. Jutām, ka skolēni mūsdienās šajā jomā ir zinošāki, tāpēc, lai neatpaliktu no viņiem, kā arī lai veidotu respektu, piedalījāmies šajā lieliskajā mācību programmā un nebūt nedomājam pie sasniegtā apstāties. Arī skolēni ir aizrāvušies ar infogrammu veidošanu. Tas mani priecē, jo redzu tām lielu potenciālu. Skolēnu starpā esmu novērojis gan veselīgu sāncensību, gan arī padomu došanu, tādējādi skolēni pat apmāca viens otru.”

Visbiežāk Viļānu vidusskolā infogrammas tiek pielietotas matemātikā, valodu apguvē, dabaszinātnēs un vēsturē. Plašākas zināšanas infogrammu veidošanā skolēniem jau ir nesušas veiksmīgus rezultātus, jo viņi ir ieguvuši 2. un 3. vietas konkursa „Vācija manā sirdī”, parādot, ka ir inovatīvi un zinoši. Arī vecāki iesaistījās šajā pārmaiņu procesā un atbalstīja savus bērnus, jo kopā ar pedagogiem un pašiem skolēniem uzskata, ka infogrammu izmantošana mācību nolūkos ir veiksmīgs risinājums.

Viļānu vidusskolas pedagogi ne tikai paši iegūst jaunas zināšanas, bet arī aktīvi dalās ar tām pieredzē, jo līdz šim par savu paveikto ir stāstījuši jau 102 pedagogiem starpnovadu pedagoģiskās pieredzes konferencē Ludzā, motivējot arī viņus uzdrīkstēties veikt pārmaiņas. Turpmāk skola plāno aktīvāk strādāt pie infogrammu kvalitātes un daudzveidības, kā arī rīkot seminārnodarbības. Viļānu vidusskolai ir daudz nākotnes plānu. 2016. gada martā  skolā notiks 6. starpnovadu pedagoģisko lasījumu konference, kurā dažādu skolu pedagogi dalīsies pieredzē, un Viļānu skolas mācībspēki stāstīs par infogrammu lietošanu mācību nolūkos.

No 2015.gada februāra līdz maijam 40 skolotāji un direktori no 10 Latvijas skolām ir piedalījušies "Samsung Skola nākotnei" bezmaksas apmācību programmā „Skolotājs 3.0”, kurā apguva dažādas tehnoloģiju prasmes – filmēja mācību video, radīja animācijas, infografikas un apguva dažādus mākoņpakalpojumu veidus un to priekšrocības. Vienlaikus skolotāji apguva pārmaiņu vadību, līderības prasmes, prezentācijas, argumentācijas un uzstāšanās prasmes, piedaloties pat video treniņos, lai pilnveidotu savu publisko runu. Mācību programmas rezultātā 97% dalībnieki atzīst, ka ir apguvuši jaunas, vērtīgas zināšanas un 75% no skolotājiem jau ir aktīvi uzsākuši digitālās pārmaiņas savā skolā.

“Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas sastāvā ir Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, “Iespējamā misija” valdes locekle doktore Zane Oliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, bankas “Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, Latvijas Vecāku apvienības “VISI” Rīgas pilsētas koordinatore Aira Rika, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma metodiķe doktore Anita Zaļaiskalne, kā arī TechHub Rīga dibinātājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Viesturs Sosārs.

Par Samsung Electronics

Samsung Electronics Baltics kopš dibināšanas 1999. gadā ir kļuvis par vienu no vadošajiem patērētāju elektronikas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Baltijas pārstāvniecībā strādā 150 cilvēki, un 2014. gadā pārdošanas apjoms Baltijas valstīs sasniedzis 263 miljonus eiro.


Inovāciju līdera Samsung Electronics idejas maina priekšstatus par televizoru, viedtālruņu, valkājamo ierīču, planšetdatoru, kameru, digitālo mājsaimniecības ierīču, printeru, medicīnas aprīkojuma un tīklu sistēmu tehnoloģijām, tā iedvesmojot cilvēkus un veidojot nākotni. Elektronikas uzņēmums arī nosaka tendences Internet of Things jeb lietu interneta jomā, īpaši Digital Health jeb digitālās veselības un Smart Home jeb viedās mājas segmentos. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet Samsung oficiālo vietni www.samsung.com un blogu global.samsungtomorrow.com.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru